Q & A,
czyli TARANT w pytaniach i odpowiedziach

Jaki jest cel Stowarzyszenia LKJ TARANT?

Naszą misją jest popularyzowanie wartościowych relacji ludzi z końmi. Chcemy by obie strony mogły się od siebie wzajemnie uczyć – tak konie od ludzi jak ludzie od koni. Uważamy, że jest to bardzo ważne, by uczyć ludzi głębokich relacji z końmi. Dzięki nim możemy się rozwijać dla siebie i innych.

Jakie są losy koni, które nie mogą już ze względów na wiek i zdrowie uczestniczyć w zajęciach jazdy konnej?

Los naszych koni jest dla nas bardzo ważny. Każdy z naszych podopiecznych ma swoją własną osobowość i do każdego z nich się bardzo przywiązujemy. W naszej stajni wszystkie konie – po karierze sportowej czy rekreacyjnej – pozostają pod naszą opieką. Najstarsze konie jakie mamy w naszej dużej rodzinie mają prawie 30lat!

Czy nauka jazdy konnej to duży koszt finansowy?

Powszechnie przyjmuje się, że jeździectwo to drogi sport. I jest to uzasadnione, ponieważ koszty utrzymania stajni oraz wykwalifikowanych koni i instruktorów są wysokie. Jeśli jednak Twoim marzeniem jest rozwijać się w jeździectwie, możesz ten cel osiągnąć angażując się w zadania zespołu. Uczestnicząc w życiu stajni możesz zdobyć dużo wiedzy i umiejętności związanych z końmi i jeździectwem. Doceniamy wszystkich, którzy chcą rozwijać jeździectwo, dlatego dla członków zespołu są przewidziane zarówno szkolenia, jak i rabaty na zajęcia.

Na jakich poziomach mogę się szkolić w LKJ TARANT?

W Naszym Klubie prowadzimy zajęcia od poziomu dla osób początkujących, do przygotowania do udziału w zawodach ogólnopolskich. Jednak poza zajęciami nauki jazdy konnej chętnie uczymy również dodatkowych umiejętności, ważnych dla każdego, kto – rekreacyjnie czy sportowo – chce mieć kontakt końmi. Są to podstawy m.in. psychologii zwierząt, kowalstwa, pielęgnacji i pierwszej pomocy dla koni. Lubimy tłumaczyć jak konie się zachowują w różnych sytuacjach, dlaczego i jak powinniśmy wtedy reagować. Praca z końmi to coś więcej niż siedzenie w siodle – celem nie jest utrzymanie się na grzbiecie, tylko bycie partnerem dla konia.